ČÍNSKÝ HOROSKOP

DRAK

Člověk zrozený ve znamení draka je mimořádně úspěšným typem člověka. Je plný energie a síly. Nesnáší pokrytectví a pomluvy. Je hrdý, čestný a upřímný. Říká věci bez obalu, často opomíjí taktiku, čímž se často stává neoblíbeným. Mezi jeho negativní vlastnosti patří zejména vznětlivost a tvrdohlavost. Drak-muž dovede hrozivě zařvat, ale přitom je čestný. V boji nikdy nešvindluje. Lež a střídání postojů jsou mu cizí. Drak-žena nepodléhá plachému tlachání ani lichocení. Je velice přátelská, ochotna pomoci každému, kdo ji o radu požádá. Je-li uražena, dovede být však panovačná a výbušná.

Drak se dovede s prací poprat. Jeho pevná vůle ho neustále popohání, touží ulovit raději větší než menší kořist. Pro podnikání a řešení úkolů mají mimořádně dobrý čuch. Jako podřízený není nijak zvlášť oblíbený pro svou cílevědomost. Stane-li se šéfem, vyplují na povrh jeho neřesti samolibost a nadměrná důvěřivost.

Drak má v sobě tajuplnou přitažlivost. V partnerství je však velice přelétavý zejména muž. Drak žena je obvykle obdařena žhavým temperamentem. Co ji dokáže přímo rozzuřit je žárlivost. Draci nesmírnou důležitost připisují své úspěšné, usilovné práci, avšak nedílnou součástí jejich života je i odreagování se v obětí partnera. Pod maskou chladného a ctižádostivého draka se mnohdy ukrývá něžný, milý dráček se srdcem dokořán.

Nejvhodnější partner: Krysa, Buvol, Had

Koho toleruje: Tygra, Zajíce, Draka, Koně, Kohouta

Koho nemusí: Kozu, Opici, Psa, Vepře

ja05 na hlavní stránku copyright © vrstevnice 2013