« STM Wiki     « jokes     « hlavní VŠ stránka

čtvrtek 1. října 2009 - 1. července 2011

(tj. konec 4. semestru)

Zápisky z indexu...

...nemám co ztratit, můžu jen strašně moc získat chichichi

line

Jak to přišlo, že...

Někdy v roce 2007 jsem se srazila s blbcem honosícím se titulem JUDr., který se netajil tím, že ho prostě nebude úkolovat nikdo, kdo má "jen" maturitu. Argument, že mám dvě, nějak neobstál chichichi.
No a tak jsem si řekla, proč si teda tu vejšku nevystudovat...
Další kroky byly stejné asi jako u každého jiného - nejprve jsem zjistila, že dálkové studium už není dálkové, ale kombinované a dál, že si zase až tak vymýšlet nemůžu, protože okruh kombinovaných předmětů pestrostí zrovna neoplývá. Zvažovala jsem i studium v jiných městech než je Praha, ale když jsem si spočetla finanční a časovou náročnost spojenou s dojížděním, omezila jsem svůj výběr striktně na Prahu...

Nakonec jsem vybrala dva obory:
  • na FSV UK Mediální studia, kde se dělaly zkoušky formou scio testů
  • a na FF UK Adragogiku, kde se dělaly testy ze základů společenských věd.
No a tak jsem se začala připravovat... line

Scio testy

V roce 2008 jsem je absolvovala 4x (v únoru, březnu a 2x v květnu) a z úvodních 32,88 bodů jsem se dostala až na 66,7 bodů (ze 100).
V roce 2009 jsem je absolvovala už jen 3x (v prosinci 2008, v únoru a v květnu) a dosáhla jsem 72,7 bodů. Může se vám to zdát málo, ale když uvážíte, že jsem maturovala v roce 1982 a 1984, tak mi to zase až tak špatné nepřišlo...
Na přijetí na FSV to ale stejně nestačilo a na FF UK mě také nevzali, ale to mi spíš udělalo radost... line

Blondýna a matika

Moje příprava na scio testy a zejména část matematická, ale poněkud drásala nervy mému kamarádovi, který učí na ČVUT FIT (= novotou zářící fakulta informatiky ČVUT) - podle něj to, co jsem se snažila učit není žádná matematika, ale prosté nicotné počty. A navíc tím jen ztrácím čas. A co víc, vůbec nereflektoval na to, že já a matematika jsou dvě věci, které rozhodně nejdou k sobě a začal mě při každé příležitosti zasvěcovat do tajů té pravé matematiky zvané analýza a logika.
Byl toho názoru, že matematiku se může naučit každý... i blondýna chichichi. Při prvním výukovém pokusu jsem sice vzteky mrštila propiskou přes celou restauraci, ale to mi nepomohlo... Naopak, přitvrdil... chichichi.
Jeho výukové metody ovšem byly dost nestandardní a že využil každé příležitosti, o tom svědčí fakt, že např. integrály jsou pro mne (a všechny účastníky tehdejšího turnaje v bowlingu) náměstí ve Svitavách a derivace cesta autem z Prahy do Brna chichichi.
Je ale fakt, že se mu přece jenom podařilo u mě vzbudit o matiku určitý zájem... line

Je blondýna vzdělavatelná

Průšvih nastal, když zjistil, že jsem schopná si z té jeho výuky i něco zapamatovat. No a když mě na FSV ani na FF UK nevzali, začal mě přesvědčovat, že musím zvolit zcela jinou taktiku - neřídit se tím co bych chtěla, ale zvolit si takovou školu, kde berou vše, co má v občance zaznamenáno "pohlaví žena" a čím víc to jako žena vypadá, tím procentuální úspěšnost vystudovat danou školu stoupá... Nemusíte hádat, myslel tím, samozřejmě, ČVUT FEL (= fakulta eletrotechniky ČVUT).
No a tak jsem si nakonec přihlášku podala - spíš z hecu a navíc s přesvědčením, že přes zkoušky stejně nemám šanci prolézt...
Ale omyl... Jak se říká, s čím kdo zachází, tím také schází...
Kamarád měl pravdu - "žena" v kolonce "pohlaví" slavila první úspěch a byla jsem přijata bez zkoušek. Překvapivě jsem splnila všechny podmínky pro přijetí, ačkoli prioritní byl test z matematiky a já jsem z ní nejen nikdy nematurovala, ale z doložených vysvědčení z gymplu bylo možno se dočíst, že jsem prolézala za čtverec...
Držela jsem v ruce rozhodnutí o přijetí na ČVUT FEL, obor Softwarové technologie a management, o mého kamaráda se pokoušely mdloby, ale já jsem zatím byla klidná, protože jsem vůbec, ale vůbec netušila, co mě vlastně čeká.

No a pak nastal čtvrtek 1. 10. 2009 = po 25 letech zase můj první, tentokrát VŠkolní den a já jsem v hodinu H vstoupila do posluchárny T2, C-337 v Dejvicích a začala jsem pronikat do tajů studijního oboru STM.

A i když jsem neplavec, tak Vám můžu garantovat, že když jsem do téhle vody skočila, tak v ní teda rozhodně zkusím plavat. Jestli to ale bude jen 1. semestr nebo jich bude víc, to se teprve ukáže. Zatím mi můžete držet palce, budu to určitě potřebovat chichichi chichichi chichichi. line

logo na hlavní stránku

copyright © vrstevnice 2010