« na kalendář |
čtvrtek 27. - neděle 30. září 2012Podzimní NaKolácký sraz v Nivnici... |
Co? Kdy? Kde? Jak?* organizátor - strejdaFido alias strejdaLibor* FBI aneb KDO je KDO * základní info a diskuze * trasy * nemluva dopisovatelem Blesku * JAK BYLO * Štafeta 2012 - Den po dni * Štafeta 2012 v číslech |
«« čtvrtek 27. 9. «« pátek 28. 9. «« sobota 29. 9. «« neděle 30. 9. |
Fotky* od StandyG1* od Kejmla_BV * od cmelakuse * od nemluvy * moje fotky z mobilu * od Holfiho * od HMS * od Arabice * od Bartxe |
Čtvrtek 27. září 2012Plně naložení jsme vyrazili na cestu z Airlinova
kolem třetí odpoledne a cca ve 20:30 jsme byli v
Nivnici. Cesta v pohodě, jen při průjezdu Brna nás na hoďku
zasekly zácpy. |
|
Pátek 28. září 2012 |
|
Odjezd: |
bránu kempu jsme opouštěli v 9:01!!! |
Trasa: |
Luhačovická -
plánovaná trasa,
popis,
skutečná trasa a profil |
Délka: |
65,4 km |
Počasí: |
parááááda. Sem tam se nám ukázalo i sluníčko a teploty se šplhaly nad 20° C. |
Highlights: |
* Cévovi se v noci nějak neudělalo dobře, a tak byl za kuropění
odvezen Jergušem na pohotovost. Vrátil se se zánětem "vaječníků" a
s antibiotikama, takže dnes s námi nejel, ale léčil, * start zdržovala HMS, která neodbytně vytěžovala postupně všechny přítomné bikery s nastavením svého výškoměru , * trasa byla velmi dobře popsána a navíc byla značena sprejovanými šipkami na silnici. Osobně se teda musím přiznat, že z počátku jsem měla problém šipky vidět a zpravidla jsem si jich všimla až po odbočení, ale postupně jsem jejich pomoc velmi ocenila a ačkoli jsem sebou vláčela mapy, ani jednou jsem se do nich nemusela podívat, * výšlap na samotu nad Rudimovem byl fakt hustej, ale aspoň jsme pak tu cukrárnu v Luhačovicích měli zaslouženou , * sjezd z Petrůvky k Luhačovicím byl ale ještě hustší. 2,5 km s klesáním 17% se hned tak nenatrefí. Nevím, kdo jel nejrychleji, zatím vím, že Holfi to dral rychlostí 91,26 km/hod., což vůbec nechápu, jak to mohl z kola vymáčknout. Taktně pominu, že je to o 21,26 km/hod. více než byla povolená rychlost, ale zajímalo by mě, jestli by ho případní policajti skásli o 2 litry nebo mu pogratulovali, že to jeho kolo vydrželo , * hotel Vltava v Luhačovicích pohostinností vůči nám příliš neoplýval, ale našla se jiná zařízení, kde jsme se výborně najedli a napili. A cukrárny, samozřejmě, nezklamaly , * v Luhačovicích odpadnul Don Pedro - záněty "vaječníků" tentokrát kosily jednoho bikera za druhým , * z Luhačovic nás náčelník nasměroval na hlavní silnici do Uherského Brodu. To byl teda hnus fialovej, takže jsme si v nouzi našli cyklsotezku vedoucí souběžně s hlavní. Nicméně náčelník toho využil, aby nás nechal napospas osudu a zdrhnul se třemi svými nejbližšími posluhovači do kempu... * "král je mrtev, ať žije král!" - zkrátka velení se ujal Holfi a bezpečně nás zavedl do hospody v Uherském Brodě, kde jsme svůj žal ze ztráty náčelníka velmi rychle zažehnali výbornou kávou a ještě lepším pivem , * po návratu se sice HMS tvářila, že to ponechání mužstva osudu strejdoviLiborovi náležitě vyjasnila, ovšem co mu vlastně vyjasňovala se lze jen domnívat, neboť za chvíli přiběhla obalená jen ručníkem s tím, že jim (u HMS a Lenky) v chatce neteče teplá voda. Aktivity ve sprše u HMS se ujal Airline. Těžko říct, zda úspěšně či neúspěšně, rozhodně v tom ale společně pokračovali i v Airlinově sprše a nakonec se HMS rozloučila slovy "tak ahoj zase ráno"... Moc dobře jí ale asi záda Airline neumyl, protože ráno si již jen přišla pro mýdlo... Oblečená , * večer proběhlo konečné předání NaKolíku Václavovi a tím i zakončení Štafety 2012, *přehled Štafeta 2012 - Den po dni *a nějaká ta statistika. |
Sobota 29. září 2012 |
|
Odjezd: |
byl stanoven opět na devátou a odjížděli jsme vzorně cca v 9:05. |
Trasa: |
Velehradská -
trasa
a popis trasa mladých a neklidných - před svým odjezdem ze srazu jsem zastihla jen návrat crow75 a Kejmla_BV a bylo na nich vidět, že na tuhle trasu rozhodně nezapomenou a že si to fakt náležitě užili . Jen netuším, proč Kejml neustále blouznil "Javořinu ne, Javořinu ne,...", když je to takový pěkný kopeček . |
Délka: |
79 km a musím říct, že jsem toho měla fakt dost. |
Počasí: |
nakonec vyšlo i dneska. Původně sice byly od 16:30 hlášeny přeháňky, ale naštěstí to rosničkám opět nevyšlo. Celý den bylo příjemně a teploty sahaly téměř ke 20° C. Jen ten vítr mohl foukat do zad a ne proti. |
Highlights: |
* ráno mladí a neklidní rozumně vyčkali až opustíme
kemp, a pak teprve započali svou ranní exhumaci, * a docela jsem jim ten klid záviděla, protože nás dneska náčelník hnal jak nadmutý kozy. Z Nivnice po cyklostezce do UB a pak dále po staré silnici na UH. Ještě že se nám chtělo čúrat, jinak by snad vůbec nezastavil, * v UB začínaly slavnosti, takže jsme pro jistotu vůbec nečekali na pokyn náčelníka a rychle jsme zabočili mezi stánky. Mě teda nejvíc zajímaly gumoví hadi (který nikde neměli!!!) a žužu, ale pro ostatní byly rozhodně nejvyhledávanějším stánkem klobásy. A protože klobása musí plavat, tak bylo nutno ještě přihodit jedno točený , * mezitím náčelník přesvědčil Kominíka, že chce (Kominík, ne náčelník) vidět muzeum na Kunovickém letišti, takže naší další zastávkou byla hospoda u letiště. Teda pardon - Kominík s Matyldou šli do muzea, my ostatní jsme na ně počkali v letištní estancii. Kávu tady ale vařili výbornou, * a z Kunovic nás zase strejdaLibor hnal bez zastávky. Projížděli jsme jednu vesnici za druhou až nad Tupesy, kde nás Jirrik zachránil tím, že rychle zdrhnul na ořešák a sklátil pár ořechů, * Velehrad je schován v dolíku, nebo spíš v takovém přírodním lavóru. Zkrátka ze všech stran je Velehrad chráněn kopcovitým valem, který je nutno překonat. Výjezd byl trošku vopruz, ale sjezdík byl velmi příjemný, a pak už jsme konečně mohli stanout na místě, kde spočinula i noha Cyrila a Metoděje při jejich pouti na sever. Zvláštní, že zrovna tady se zastavili, aby šířili vzdělanost, ale budiž..., * po pravdě Velehrad je sice vyhlášeným poutním místem, ale k vidění toho tady zase až tak moc není. Omlouvám se Cyrilovi i Metodějovi, ale fakt jsme měli klášter obhlídnutý během chvilky... A navíc nám z toho všeho začínalo pěkně kručet v bříškách, takže jsme se rychle začali ohlížet po nějaké estancii, * občerstvení u Alenky ve stylu "fritovací hrnec 100x jinak" jsme jednohlasně zavrhli. A tak na nás zbyl už jen hotel na okraji Velehradu, kde ovšem měli mexický víkend a myslím, že si všichni dobře pochutnali. Teda všichni až na mě, protože mexická kuchyně v podání místního hotelu nebylo nic pro mě. Ale nakonec se našlo aspoň avokádové pyré s kukuřičnými tortilkami a když jsem byla ochotna zapomenout, že je v tom cibule, tak se to sníst dalo, * po cestě z Velehradu jsme zase museli překonat již zmíněny "kopcoidní" val, a pak už to byla celkem pohoda. Profrčeli jsme Staré Město a u letiště Kunovice jsme uzavřeli kruh s naší ranní trasou, * v UH na náměstí jsme se pak rozdělili - někteří zajeli ještě na jednu posvícenskou jednadvacítku a někteří to už vzali do kempu. Stejnou cestou jako ráno. Nějak už nebyla chuť na nějaké experimenty, * musím říct, že jsem toho dneska měla tak nějak dost. V UB jsem měla pocit, že se do kempu snad nikdy nedoplazím, ale doplazila jsem se. 79 km za den jsem už fakt dost dlouho neujela a na tělě jsem je cítila ještě v neděli, * říká se "dobrého po málu", a tak jsme s mojí osádkou po návratu naložili moje modré autíčko a s blížícím se podvečerem jsme vyrazili zpátky ku Praze. |
Neděle 30. září 2012 |
|
Trasa: |
Vlčnovská - popis a trasa |
Jako vždy bylo vše naprosto skvělé - společnost, jídlo, počasí, trasy, ubyotvání... Zkrátka strejdoLibore moc a moc díky za organizaci a všem přítomným děkuji za velmi příjemnou společnost. Ráda jsem vás všechny zase viděla . |
na hlavní stránku | copyright © vrstevnice 2012 |